Skup pojazdów – jak zarobić na starym aucie

Wielu ludzi posiada stare samochody. Nie stanowią one żadnej wartości historycznej, nigdy nie zostaną klasykami. Ciągle jeżdżą, ale nikt nie chce już ich kupić, czy to ze względu na zły stan blacharski bądź mechaniczny, czy po prostu taki urok modelu. Czy pozostaje nam jedynie oddanie na złomowisko i wzięcie kilku groszy?

Kupując nowe auto trzeba jakoś pozbyć się starego, a to nie zawsze jest łatwe. Zwłaszcza gdy pojazd jest już mocno zardzewiały, zaczynają wychodzić dziury w podłodze, a silnik też swoje najlepsze lata ma za sobą. Co wtedy zrobić? Otóż rozwiązaniem wydaje się odprowadzenie auta na skup pojazdów używanych. Jest to dość nowa forma na oddanie starego auta za pieniądze, dotychczas „niesprzedawalne” pojazdy lądowały po prostu na złomowisku. Tymczasem możliwość odsprzedania auta specjalnej firmie, która da nam dużo więcej pieniędzy, wydaje się bardzo atrakcyjną propozycją. Jak to działa? Otóż wystarczy, że nasz pojazd jest przynajmniej zadbany w środku. Sporo elementów da się jeszcze ponownie wykorzystać, poprzez ich odsprzedanie kierowcom posiadającym ten sam model samochodu. Tu już powinno zacząć nam się ukazywać jak skupy pojazdów działają i co stoi za tym fenomenem, że dostajemy na nich więcej pieniędzy za samochód, niż dałoby nam nawet najlepsze złomowisko.

Firma taka najpierw dokonuje przeglądu wartościowych elementów auta. Zwykle wykręcane są z niego siedzenia, demontowane elementy tapicerki, które jeszcze się do czegoś nadają. Felgi są w dobrym stanie, a na nich były założone opony, które jeszcze nadają się do jeżdżenia na nich? Żaden problem, to też da się jeszcze spieniężyć. Ostatecznie auto ląduje i tak na złomowisku, ale jest to praktycznie sam metalowy szkielet, który trafi prosto do huty na przetopienie. Normalnie, gdy oddajemy na złom kompletny samochód, większość elementów plastikowych czy gumowych jest demontowana i po prostu wyrzucana, mimo że stanowią one jeszcze jakąś wartość. Właśnie dlatego firmy prowadzące skup pojazdów zaczęły robić taką furorę na rynku. Oddanie tam samochodu jest równie proste jak odprowadzenie na złomowisko, ale za to dostaniemy o wiele lepsze pieniądze, jeśli tylko w pojeździe pozostały jeszcze jakieś wartościowe części.

Można by dojść do wniosku, że oddawanie samochodów wprost na złom jest już absolutnie nieopłacalne i wydaje się, że istotnie tak jest. Statystyczna liczba aut, które przyjmują złomowiska bezpośrednio od ich właścicieli systematycznie spada, ponieważ wszystkie one przechodzą wcześniej przez różnej maści skupy aut. Wydaje się, że jest to najbardziej opłacalna opcja pozbycia się starego i zmęczonego pojazdu, którego już nikt nie zechce.

Inne bogate w informacje miejsca:

Volvo Nowe XC60

dealer bmw x6

samochody mini