H&M Bytom – sklep dla młodych ludzi

Jedną z najciekawszych sieciówek odzieżowych w naszym kraju jest szwedzki H&M. Historia powstania marki to gotowy scenariusz na film o amerykańskim „dreamie”. Założyciel sieci, Szwed Erling Persson wyjechał do USA i tam zachłysnął się marzeniami, które nosili w sobie wszyscy emigranci z Europy, przebywający w Stanach Zjednoczonych. A że był to czas bezpośrednio po II wojnie światowej, czas, w którym życie wracało powoli do normalności, wymyślił, że w swojej rodzinnej Szwecji założy sklep z ubraniami dla kobiet. Wszystkie sprzedawane tam ubrania miały być wysokiej jakości, jednocześnie przy przystępnej cenie. Pierwszy sklep powstał w 1947.Dopiero 20 lat później oferta sklepu została uzupełniona o odzież męską.
W 2003 roku w naszym kraju otwarto pierwszy sklep tej marki, między innymi powstał h&m bytom. Sieć ta na świecie prowadzi 3716 sklepów w 38 krajach, co zaskakujące, najwięcej jest ich w Niemczech. W Polsce jest ich ok. 100.
H&m bytom, tak jak inne sklepy tej marki oferuje u siebie krótkie kolekcje przygotowane przez największych stylistów. To bardzo ciekawy zabieg marketingowy, w ostatnich latach stosowany przez wiele brandów. Zapraszają one do współpracy jednego wyjątkowego projektanta, czasem jest to projektant z górnej półki, czasem to artysta a czasem celebryta. Przygotowują oni, lub tylko firmują krótką kolekcję ubrań. Takie kolekcje przygotowali już:

Stella McCartney
Versace
Madonna
Kylie Minogue
Karl Lagerfeld
Sonia Rykiel
Jimmy Choo
Aleksander Wang
Kenzo

Trudno sobie wyobrazić nawet, jaką popularnością cieszyły się te kolekcje, również w h&m bytom. Właściwie zostały sprzedane na pniu, co prawda tylko te ubrania, które dotarły do Polski, ponieważ większość trafiła do sklepów sieci poza Polską. Niemniej tego rodzaju rozwiązanie oparte na mocnej promocji przyniosło niesamowite efekty. Młodzi ludzie, bo to do nich przede wszystkim skierowana jest oferta sieci, rzucili się do sklepów. Trzeba też uczciwie przyznać sieci, że cena tych produktów nie była mocno wygórowana. Były one oczywiście droższe niż standardowa oferta, ale ta różnica wcale nie była szokująca, nie była ceną, która występuje zawsze przy takich nazwiskach. To dlatego między innymi, popularność tej marki nie zmienia się, a klienci ani na chwilę nie rezygnują z zakupów w tej sieciówce.
H&m bytom jest jednym z wielu sklepów sieci w Polsce. Prawie w każdym dużym mieście w naszym kraju znajduje się chociaż jedne sklep tej marki. W największych miastach jest ich kilka. Dewizą brandu od momentu założenia było: „Moda i jakość w najlepszej cenie”. Niewątpliwie treść tej dewizy marka wypełnia skrupulatnie. Na przestrzeni lat zmienił się jednak target sieci. Jej odbiorcami są coraz młodsi klienci. Oczywiście wśród nieprawdopodobnie dużej i zróżnicowanej oferty znaleźć można i ubranie dla kobiet nieco starszych, jednak zdecydowanie odbiorcą sieci jest młodzież.
Od kilku lat marka ta wprowadziła do swoich sklepów, w tym do h&m bytom odzież sportową. Warto zwrócić na nią szczególną uwagę. Jest ona bowiem uszyta z tkanin, z których szyją odzież sportową największe, światowe marki sportowe. To dokładnie te same materiały i ta sama kolorystyka. Idealne połączenia różnych tkanin, umiejętne ich używanie, cechują tę sportową markę. I ma ona jedną podstawową cechę, przyjaźniejsze ceny. Odzież sportowa szyta dla h&m bytom jest, krótko mówiąc tańsza, niż w innych sklepach sportowych mimo, że tkaniny posiadają wszystkie najlepsze walory materiałów do szycia sportowych ubrań.

Czytaj także:

Udane zakupy, tylko w Bytomiu!